Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi lavinka z miasteczka Żyrardów. Mam przejechane 48726.22 kilometrów w tym 8081.16 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 15.04 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Inne linki

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy lavinka.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 15.83km
  • Teren 7.70km
  • Czas 01:06
  • VAVG 14.39km/h
  • Temperatura 21.0°C
  • Sprzęt Pradziadek
  • Aktywność Jazda na rowerze
Uczestnicy

Powtórka z ogniska

Wtorek, 28 sierpnia 2018 · dodano: 28.08.2018 | Komentarze 5

 daleko, nie za blisko. Grunt, że chyba całe osiedle się dowiedziało, gdzie jedziemy, bo Kluska obwieściła w trakcie przejazdu przez podwórko wszystkim obecnym. Że na kiełbaski jedziemy. ;)
Z tą różnicą wszakże, że po drodze mieliśmy kilka krótkich postojów. A to na grzyba na ścieżce, a to znaki drogowe obejrzeć i poznać ich znaczenie. Oraz drugi problem, to jest mokre drewno. No dobra, wilgotne, bo padało parę dni temu, a że było dość chłodno, to nie miało kiedy wyschnąć. Ale co to dla eskapebola, Meteor rozpali w trymiga, jeszcze mu Kluska pomagała ze świeczką i patyczkami. Kiełbasa tym razem toruńska, smaczniejsza smakowo, ale miała ciut przygrubą skórkę i była za słona jak na moje standardy. Ale nie narzekam, każdy zjadł swoją porcję. Odbyło się kilka wycieczek po leśnej drodze, raz Kluska złapała zająca podczas gry w piłkę nożną (od dawna powtarzam, że ona jest za mała i przez to niebezpieczna, Meteor wozi tak naprawdę miniaturkę piłki). Graliśmy również w rzucanie plastikowym talerzem oraz mieliśmy rozgrzewkę, czyli na zmianę wymyślaliśmy sobie ćwiczenia. Meteor ledwo się trzymał na nogach, ja też chwilę odpoczywałam. Kluska jak zwykle w formie, czyli każdego wykończy. ;)

Szybki film z rozpalania pod tym adresem.


Roślinki rosnące na polanie
Jedna, dosłownie jedna dojrzała jeżyna. Poświęciłam się i dałam do zjedzenia Klusce. Na szczęście nie wypluła. ;)

O początku lipca sporo porosło ziela wszelakiego

A to droga spacerowa

Pokrzywa. Kluska się ich boi i z nimi walczy. Trochę złagodniała, gdy wytłumaczyłam, że to w gruncie rzeczy bardzo zdrowa roślinka i można z niej zrobić szampon. :)

Ciąg dalszy drogi


Hamak musi być

Wyprawa po drewno

Kiełba cierpliwie czeka
Kapelusz z łopianu (czy czegoś) i bukiecik z krwawnika.

Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Taaa, chyba 20 minut na godzinę w przypadku Kluski. ;)
Komentarze
lavinka
| 18:21 środa, 29 sierpnia 2018 | linkuj Nie, raczej nie. Starce tam też rosły, tylko mi fotki nie wyszły, a toto było bardzo niskie i tylko jeden kwiat kwitł. I miał zupełnie inne liście, takie spore i blisko ziemi. To jest w ogole ciekawa enklawa, wokół sosnowy las, a tutaj rośnie w miarę stara dębina.
Gość wariag | 15:02 środa, 29 sierpnia 2018 | linkuj Żółty kwiatuszek to starzec. Możliwe że i górski przywleczony przez eskapeboli na niziny ;)
lavinka
| 06:58 środa, 29 sierpnia 2018 | linkuj Kluska prócz kiełbasy podżerała jeszcze inne rzeczy, więc nie wiem, czy summa summarum nie zjadła więcej niż my. Ona jada jeden posiłek dziennie, zaczyna rano a kończy wieczorem. ;)
meteor2017
| 06:26 środa, 29 sierpnia 2018 | linkuj Każdy wrąbał mniej więcej podobną porcję... tylko że my zrobiliśmy sobie jeszcze dokładke, a Klusce już starczyło.

To było drewno mokre-suche, więc wystarczy znaleźć suchy drobiazg i rozpala się bez problemu, dodatkowo był wiatr, który ładnie rozdmuchiwał. A drewno precyzyjniej dzielimy na:
- suche-suche - suche z wierzchu i suche w środku
- suche-mokre - suche z wierzchu, ale mokre w środku
- mokre-suche - mokre z wierzchu, suche w środku
- mokre-mokre - mokre i z wierzchu i w środku
malarz
| 04:24 środa, 29 sierpnia 2018 | linkuj Aż musiałem sprawdzić, co oznacza eskapebol, a to skrótowiec od Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich! Wszystko jasne :)
Z filmiku wynika, że Kluska jest elokwentna :)

PS. Czyżby porcje kiełbasy były jednakowej wielkości, aż taki apetyt ma Kluska?
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa dwudz
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]